AK Parti’nin İstanbul adayının Murat Kurum olarak açıklanmasının ardından gözler tekrardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çevrilmişti. 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Özmen, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu Eyüpsultan Belediye Başkanı Özmen, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

Adaylar tek tek açıklandı

İstanbul’da düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'un 37 ilçe adayını tek tek duyurdu. Erdoğan Eyüpsultan Belediye başkan adayı olarak şu an da görevine devam eden Deniz Köken ile yola devam dedi.

denizbaşkan

Beyanname Tanıtımı 30 Ocak’ta yapılacak

Kurum, 30 Ocak'ta Ankara'da beyanname tanıtımının olacağını, ilçe belediye başkanları açıklandıktan sonra ise proje lansmanını yapacaklarını bildirdi.

erdoğanEyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken kimdir?

1964 yılında Ordu'da doğan Köken, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Çalışma hayatına 1984–1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi’nde memurluk yaparak başladı. 1989–1994 yıllarında Bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu.

1994 yılında Eyüpsultan Belediye Başkan Yardımcısı olarak başladığı yerel yönetim alanında bugüne kadar önemli görevlerde bulunmuş ve birçok başarılı projeye imza attı.

1994-1999 yılları arasında Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi de olan Deniz Köken, aynı zaman da Eyüp Musiki Vakfının da Kurucuları arasında yer aldı.

1999-2002 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, İBB Bütçe Komisyonu Üyeliği ve İBB Tarife Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdü.

2004 yılında Kağıthane Belediyesi Meclis Üyeliği görevini üstlenen Deniz Köken, 2004-2009 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

2009-2014 yılları arasında ise Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Deniz Köken, 2014-2018 yılları arasında da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini üstlenirken aynı zamanda da Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

denizköken kimdir

Editör: Haber Merkezi