Eyüpsultan Sömestir Festivali birbirinden renkli ve eğlenceli aktivitelerle devam ediyor. Festival çerçevesinde, Matematik Evi’nde de bir dizi etkinlik düzenleniyor.

Matematiğin eğlenceli ve ilginç taraflarıyla tanışıyorlar

Etkinliklerde günlük hayattaki matematiğin gerçek, eğlenceli ve ilginç taraflarına dikkat çeken, rakamlarla oynamayı, formüllere dokunmayı, problemleri severek çözmeyi mümkün kılan atölye çalışmaları yapılıyor.

matematik1Origamiden pim takmaya birçok etkinlik

Çalışmalar arasında, matematikte öğrenme yaklaşımlarını değiştirerek gençlerin ve çocukların matematiksel becerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen 8 yaş üstü çocuklar için Matematik Oyunları, 7 yaş üstü çocuklar için Origami/Sanatsal Matematik, 5-6 yaş arası çocuklar için Pim Takma, 7 yaş üstü çocuklar için Tangram, 8 yaş üstü çocuklar için Resfebe İle Hayal Dünyası 9 - 12 yaş arası çocuklar için Singapur Matematiği gibi etkinliklere de yer veriliyor. Abdülhamithan Caddesi, No:17’de bulunan Matematik Evi’nde düzenlenen etkinliklerde, matematiğin kolay ve eğlenceli yönleriyle tanışan gençler ve çocuklar büyük bir heyecan ve mutluluk yaşıyor. Çocuklar kadar aileler de bu mutluluğa ortak oluyor ve çocuklarına bu güzel sömestir festivalini hediye eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ediyor.

Eyüpsultan’da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı Eyüpsultan’da kıraathanede çıkan yangında 6 katlı bina alev alev yandı

matematik

Editör: Haber Merkezi