Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehrin doğu yakasındaki Gedikkaya mahallesi deniz kenarında bulunan 40 yıllık ilk çöp sahası üzerine projelendirdikleri Açık Spor Kompleksi Rekreasyonu Alanı Düzenleme projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Proje sahasını gezen Başkan Şenlikoğlu, yüklenici firma yetkilisi ve projeyi takip eden belediye yetkililerinden fiziki çalışmalar ile teknik konular hakkında bilgi aldı.

Burada açılamalarda bulunan Başkan Şenlikoğlu, vaat ettikleri projeleri tek tek hayata geçirmeyi sürdürdüklerini belirterek, 32 dönümlük bir alana uygulanan bu projenin çok önemli olduğunu ifade etti.

40 yıllık çöp alanı olarak kullanılan 32 dönümlük yeri çiçek bahçesine çevireceklerini aktaran Şenlikoğlu, "Şu anda içinde bulunduğumuz alan şehrimizin ilk çöp dökülen alanlarından birisi. Burada yapmış olduğumuz projeyle çöp sahasının müsait olan bölgesine 10 civarında spor tesisi yapıyoruz. Burada bir yandan çöp alanını revize ediyor, düzenliyoruz. Daha önce söz verdiğimiz gibi çöpü çiçeğe, yeşile dönüştürüyoruz. Çöp alanını bir taraftan rehabilite ederken bir taraftan da aynı zamanda bölgemize şehrimize amatör sporlar için spor alanları ve spor tesisleri kazandırıyoruz. Aynı zamanda şehrimizin ticaretine katkıda bulunacak ve şehir için elzem olan galerici arkadaşlarımızın hep birlikte bir arada bulunabilecekleri ve 42 dükkandan oluşan bir çarşı ticaret merkezi oluşturuyoruz. Hemen sanayi sitemizin karşısında olması sebebiyle de burası ticaretimize, şehrimizin gelişmesine şehrin geleceğine çok ciddi katkıda bulunabilecek bir alan. Nitelikli bir şekilde inşaatımız devam ediyor. Kısa süre içerisinde yüklenici firmamızda hızlı bir şekilde inşaatı bitirerek bölgemize kazandırmış olacağız" dedi.