Giresun'da 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Kentteki örgün öğretimde okul öncesinde 9 bin 121, ilkokullarda 19 bin 193, ortaokullarda 19 bin 204 ve ortaöğretimde 21 bin 49 öğrenci olmak üzere toplam 68 bin 567 öğrenci karne heyecanı yaşadı.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mithatpaşa Ortaokulu'nda karne töreni düzenlendi. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

okul1

İstanbul Öğrenci Meclisleri'nin ilk toplantısı gerçekleştirildi İstanbul Öğrenci Meclisleri'nin ilk toplantısı gerçekleştirildi

Vali Serdengeçti: 'Bazen başarısızlıklarda da başarı çıkar' 


İlk olarak anasınıfını ziyaret eden Vali Serdengeçti, öğrencilere karnelerini takdim etti. Daha sonra okulun 8. sınıfını ziyaret eden Vali Serdengeçti, öğrencilerle bir süre sohbet etti, ardından öğrencilere tek tek karnelerini verdi.
Serdengeçti, öğrencilere hitaben, “Siz bizim canımız ciğerimizsiniz. Sizlerin her koşulda başarılı olmasını isteriz. Benim öğrencilik hayatımda başarılı olduğum ve başarısız olduğum dönem oldu. Hiçbir husus sadece başarı değildi. Bazen başarısızlıklarda da başarı çıkar. Ama önemli olan burada 2 haftayı iyi değerlendirmeniz. Sonrasında sıkı bir şekilde gelecek yarı yılda başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi