17 Eylül Pazar günü Trendyol 1.Lig’in 5.haftasında Manisa FK’yı konuk edecek olan Giresunspor karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürüyor.

Yeşil zemin içinde verilen mücadele teknik heyet ve futbolcuların yoğunlaştıkları bir alan olurken, işin maddi ve yönetme evresinde ise genel kurul ile devamında transfer yasağı konuları gündemde en sıcak iki madde olarak yerini koruyor.

AKIL DEĞİL, PARA GEREK!

Futbol takımının ilk 4 haftada 3 puanda kalması, genç futbolcuların üzerindeki sorumluluk ve yükün her geçen gün artması, ocak ayında transfer tahtasının açılması gerekliliğine dikkat çekti.

Pazar günü yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulun ikinci ayağında, Giresunspor başkanlığına talip olan kişi veya kişilerin ortaya sıcak para koyup, kriz çözebilecek ve yönetebilecek yapıda olmaları şart.

Ağlama duvarına dönen Giresunspor’un artık başkalarının vereceği paralarla değil, kendi yaratımlarıyla yoluna yürümesi gerçeği kaçınılmaz bir gerçek. Gelinen noktada Giresunspor’a aklın değil paranın lazım olduğu da ortadadır.

Bandırmaspor - Giresunspor maçının ardından teknik direktörler açıklamalarda bulundu Bandırmaspor - Giresunspor maçının ardından teknik direktörler açıklamalarda bulundu

400 BİN EURO!

Süper Ligde oynayan kulüplere destek amaçlı altyapılar için UEFA’dan 400 bin euro destek sağlanıyor.

Böyle bir paranın Giresunspor’a geldiği veya gelmediği merak edilirken, geldiyse mevcut borçlara mı tahsil edildiği ya da nakit olarak mı kullanıldığının veya kullanılacağının kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

BORÇ SÜREKLİ YUKARI GİDİYOR

Her gelen yönetim, bir önceki yönetime atar gider yaparken, günün sonunda kaybedenin Giresunspor olduğu gerçeği ortada.

Döviz kurunun yerinde durmaması ve her geçen gün değişkenlik göstermesi, Giresunspor’un mevcut borcunun da sürekli yukarıya doğru gitmesine neden oluyor.

BONSERVİS İMKANI DA YOK EDİLDİ

Mevcut başkan Nahid Yamak’ın nakit para akışını sağlayamaması, eldeki mevcut futbolcularla anlaşma yoluna gidilmemesi, futbolcuların takımdan ayrılmaları, olası bonservis gelirlerini de ortadan kaldırdı.

Hayrullah, Görkem ve Bajic Ankaragücü’ne, Doğancan Davas ve Rahmetullah Berişbek ise Bandırmaspor’a bedelsiz olarak transfer oldular.

Editör: Haber Merkezi