Saadet Partisi Tirebolu Belediye Başkan Adayı Ayhan İnal yaptığı açıklamada “Ben 40 yıllık bir belediyeci olarak geliyorum, adayların hepsinden tecrübeliyim. Üstelik de belediyecilikte ekol olan milli görüş belediyeciliğini temsil ediyorum” dedi.


İnal devamla “Belediyede tam 25 yıl çalıştım. Düz memur olarak başladığım belediyede tahsilat memurluğu ve muhasebe şefi, müdür yardımcısı ve hesap işleri müdürü olarak görev yaptım. Belediyenin işleyişine vakıfım. Üstelik de her parti döneminde görevime başarıyla devam ettim. Belediyede işlerin nasıl yapıldığını biliyorum. İnsan ve para nasıl yönetilir biliyorum. Bunun yanında milli görüş belediyeciliğinin başladığı 1994-2009 yıllarında İstanbul’un güzide beldesi Eyüpsultan Belediyesinde bulundum. Bunlar rakiplerime göre benim artılarım. Tirebolu’nun milli görüşü bir defa demesi lazım. Denerse bir daha vazgeçemeyeceğine inancım tamdır. 


Tecrübelerime göre belediye yönetmenin 4 ana kuralı vardır. Biz buna 4 p modeli diyoruz. Para, plan, proje ve personel ile çözülemeyecek sorun yoktur. Para zaten hazineden personel ve nüfusa göre hesap edilip gönderiliyor. Biz de yeni gelir kaynakları bulacağız. Kayıp kaçakları önleyip israfa son vereceğiz. Halkın parasını yine halk için harcayacağız. Yetim hakkına el uzatmayacağız. Ben yıllarca paranın nasıl yönetileceğini çalışmalarımla gösterdim. Plan ve projelerimizi de yaptık, biz hazırız” dedi.


Ayhan İnal ayrıca bu akşam kutlayacağımız miraç kandilini de tebrik ederek “Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez. (Secde.17) Miraç; bir yükseliştir, bir yücelmedir. Miraç; bir kulun Rabbine yakınlaşmasıdır. Bu vesile ile tüm Tirebolu ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın, ülkemiz ve dünya insanlarının Miraç Kandilini kutlarım” dedi.

Editör: Haber Merkezi