İlahi adalet güzel şey ..

Gün gelir , Allah size kötülük yapanları size muhtaç eder . Sabredin ! Sabır ya ne güzel şey oysa ki ; beklerken tevekkülde bırakan , bıraktıkça da olgunlaştıran ..

Bir insan bir insana cenneti yaratmalı karmaya hükmederek huzur vermeli seven insan kıskanır seven insan kırılır seven insan üzülür bir anda çekip gittiyse bir anda herşeyi bitirdiyse sildiyse sevmemiştir ya sizin yerinize tercih ettiği biri vardır aklı bulanıktır ya da korktuğu bir şeyler vardır oysa ki açık olup herşeyi söylese anlatsa gönlünüzün kapısı açılmaz mı tabiki de açılır . Seven insan gitmez , isteyen insan bırakmaz , kaybetmeyi göze alanın bırakın açık olsun yolu sizin gibi sadığı olur mu daha bilemezsiniz ama akıttığınız her damla gözyaşınızın hesabını mutlaka karma sorar , asla affetmez.Merhametli insanlar olsun cevrenızde , hayatınızda , yanınızda , karsınızda yüreği kocaman olsun kalbi yumuşacık olsun dili zehir olandan artık uzak durmayı bilin uzak duramıyorsanız da tercihlerinizi sizi sevenden yana kullanın , psikolojının ana teması guvendır , guvenen ınsan sevendır , anlatan ınsan sevendır , paylasan ınsan sevendır , gunumuzde yuzu asık o kadar cok ınsan turedı kı gunaydın dıyecek olsanız acaba tepkısı ne olur dıye dusunmekten gulmesı ıcın sadakasını bıle veremıyorsunuz , insanlar bırbırıne dusman insan kendıne dusman oysa kı sevebılmek sevmek ne guzel seydır , hayat oldukca acımasız karsınızdakı ınsanla once empatı kurun , ya ben onun yerınde olsam nasıl oluru dusunun once , mesela cok buyuk acılar yasamıs olabılır , zor gecınıyor olabılır , ıstemedıgı yerde var olabılır , bazı seylerın varlıgı zorakı olabılır bu sebeple once sız o olun sonra da dusunmeye baslayın . Gelgelelım su açıdan bakalım ; size sureklı bahaneyle yazan bır ınsan varsa karsınızda gunaydın demeden ona gun aymıyorsa , ıyı geceler demeden ona gece bıtmıyorsa bu ınsanı sevın mesela çok sevın , an be an herseyı anlatıyorsa her an aklında sız varsanız o ınsandan zerre suphe etmeyın herkes kotu olamaz da zaten , Sevginizle çiçek açtıracagınız ınsanları sevgisizlikle dikenleştiriyorsunuz , sonra da vay efendim aenin dikenlerin var diyorsunuz sucluyorsunuz pekı o dıkenler neden hıc sorguladınız mı , tabıkı hayır sız kolay olan yerı söküp atmayı dusunuyorsunuz o dıkenlerı ama bu sekılde olmaz ılla ko bır yolu vardır ıyı dusunmelı mutlu olmalı seven ınsanları kaybetmemelisiniz .

Sabah evden cıkmadan once aynaya bakın ve gulumseyerek once kendınıze gunaydın deyin , sonra evden cıktıgınızda onunuze ılk gelene , mesela yolda copcu gordugunuzde hıc gunaydın dedınız mı ya da kolay gelsın , denesenıze o zaman gorun siz onun o yuzundekı gulumsemeyı , gulmek de sevgının sadakasıdır .

İnsan bu neler yasar ne gıbı zorluklarla mucadele eder , belkı caresız belkı koseye sıkısmıs .. Boyle ınsanları tanırsanız bırakmayın kendınızden de mahrum etmeyin , hayat olun ışık olun can olun .

Tanrı size istediğiniz insanları değil , ihtiyacınız olan insanları verir . Öyle ki bu insanlar size gerek yardım edecek gerekse incitecek , gerekse de acı verecek .Belkı de hayat ısıgıyla sızı aydınlatacak ya da sız onu biraz daha merhametli olun vicdanlı olun sevgiyi bilin sevebilmeyi bilin öğrenin , zaman kötü zaman kimsenin gözyasına sebep olmayın ahını ödeyemezsiniz Aksıne mutlu edın yazın arayın sorun kalbının atıs sebebı olun Allah ılla ki sizi mukafatlandırır sistemın sızın de tum kapılarınızı acmasına ızın verın , gulmek guzeldır guldurmek guzeldır , duasının sebebı olun sukur sebebı olun , her an herşey olabılır olmaması ıcın bır sebep yok olmaması ıcın kacıs bır cozum yolu degıldır aksıne benlıgınızın kaybıdır , o yuzden sız olun kaçmak yerine fırtınalar yaratmak yerıne dıngınlesın , kasırga yakar yıkar gecer her zerre parca dagılır toplayamazsınız , yapmayın ..

Akısta olun , ilahi sizler için ne hazırlamıs bılemezsınız , bilinmezliğin mucizelerine güvenin , onun hayatına da akış verebılır mutlu edebılırsınız , hersey mumkun bunları yasıyorsanız ılla kı vardır sebebı bu sebebıyete sebep olan Rabbi unutmayın elinizin tersiyle itmeyin , bir olun guvende olun akışta kalın , kalp kırdıgınız herkesi kazanın seven kalp kırılır seven kalp affeder seven kalp bırlıkte olmayı olabılmeyı hayal eder.

Kalbınız buruksa once kendınızı ıyılestırın , pembe bir balon hayal edın elınızde cevırın kalbınıze koyun kendı kalbınızden onun kalbıne goturun , sonra o balonun ıcınde hayal edin kendınızı nasıl da guluyorsunuz ;) Allah hep guldursun ..Hadı artık sevdıgınıze sevdıgınızı soyleyın , kıskandıgınızı o da anlar ama acıklamalı anlatın , şunu yaparsan ben sana merhamet etmekte zorlanırım deyın mesela ama agır konusarak herseyı bır anda bıtırmeyın , cunku sız onun kahramanısınız pembe balonu unutmayın hemen uygulayın ve ıyılesın ...

Saglıcakla ..